Artemis KM 32xx - ploter solwentowy

Nowa na rynku marka ploterów Artemis obejmuje maszyny od eko przez twardy solwent po UV. Do segmentu maszyn twardo-solwentowych zalicza się model KM 32xx.

Ploter Artemis KM 3204 / 3208 to jeden z najciekawszych ploterów twardo-solwentowych o szerokości 3.20 metra. Łączy w sobie kilka cech takich jak niska cena zakupu, niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku, stabilność pracy. Ploter ten zdecydowanie wyróżnia się na tle innych maszyn tzw. „ekonomicznych”. Powodem tego jest jakość japońskich i amerykańskich podzespołów.

Twardy solwent w polskiej cenie

Mimo, że ploter Artemis KM 32xx nie jest produkowany w kraju kwitnącej wiśni, cechuje się japońską jakością. Wiele podzespołów pochodzi od japońskich i amerykańskich producentów, co w porównaniu z większością ploterów w tym segmencie, bazujących na częściach chińskich i tajwańskich jest niewątpliwym atutem Artemisa.

Głowice Konica Minolta

Dzięki zastosowaniu w ploterze najnowszej generacji, 8 głowic piezoelektrycznych Konica Minolta 512i o 30 piko litrowej kropli ploter osiąga wysoką jakość druku. Dostępne są rozdzielczości druku od produkcyjnego trybu 180 x 720 dpi do wysoko jakościowego 360 x 720 dpi. Dla porównania większość wschodnich ploterów wyposażonych jest w głowice o 2-krotnie niższej, fizycznej rozdzielczości. Dla porównania, druk w 4 pasach na takim ploterze jest jednoznaczny z drukiem w 2 pasach na ploterze KM 32xx. Dodatkowo inżynierowie zminimalizowali efekty siania i nierównych krawędzi, często występujących w innych, dalekowschodnich maszynach. Warto wspomnieć także, że ploter ten posiada zaawansowane systemy ochrony głowic.

Wysoka jakość na solwencie

W tradycyjnej technologii druku, urządzenia drukują poziome równoległe linie, które aby utworzyć jednolity obraz bez paskowania, muszą zostać nałożone na zadrukowywany materiał bardzo precyzyjnie, tj. nie mogą ani na siebie zachodzić ani być od siebie odsunięte. Technologia ta powoduje, że w przypadku problemów z zatkanymi lub krzywo drukującymi dyszami, na wydruku bardzo szybko uwidaczniają się niedoskonałości w postaci paskowania poziomego tzw. bandingu – efekt nieakceptowany na rynku. Technologia FEATHER – to nowy rodzaj druku, opracowany przez producenta plotera i oprogramowania PhotoPRINT (w zestawie z ploterem). Nakładane pasy, łagodnie przeplatają się z każdym kolejnym nowo nakładanym pasem, co w bardzo dużym stopniu eliminuje efekt paskowania. Operator maszyny ma możliwość ciągłej kontroli stopnia przeplatania się pasów. Nowa technika pozwala więc drukować z dużo większymi prędkościami.

Ploter wyposażony jest w stół suszący posiadający trzy niezależnie sterowane strefy grzejne: grzałka wstępna (max. 55°C), grzałka utrwalająca (max. 40°C), grzałka susząca (max. 55°C) a także sekcję wentylatorów. System ten zapewnia prawidłowe schnięcie tuszu również przy szybkich trybach druku.

Ploter Artemis KM 32xx wyposażony został w prosty i wydajny system czyszczenia karetki oparty na podciśnieniowym zasysaniu atramentu z powierzchni głowicy. Sterowanie rodzajem czyszczenia odbywa się z poziomu plotera i oprogramowania sterującego ploterem. Dzięki poszczególnym klawiszom mamy dostęp do czyszczenia wszystkich kolorów lub tylko konkretnej sekcji kolorystycznej.

Dla kogo plotery solwentowe Artemis KM 32xx?

Plotery solwentowe Artemis KM 32xx rozszerzą moce produkcyjne i możliwości wielu rozwijających się drukarni i agencji reklamowych. Ploter może drukować na szerokiej gamie mediów powlekanych i niepowlekanych. Przykładowe zastosowania to plakaty, banery, backlity, grafiki POS, grafika na środki transportu, siatki i wszelkie inne oznakowanie zarówno do wnętrz jak i na zewnątrz.

Wysoka jakość użytych podzespołów plus nowoczesne technologie sprawiają, iż stało się możliwe sprawne połączenie tak często sprzecznych elementów jak wysoka jakość i stosunkowo duża prędkość druku. Jednocześnie zastosowanie podzespołów japońskiej produkcji zapewniają wysoką bezawaryjność urządzenia przy zachowaniu łatwości obsługi.

Dane techniczne

 • Technologia druku: piezo
 • Głowice: Konica Minolta
 • Atrament: twardy solwent
 • Szerokość: 3200 mm
 • Rozdzielczość: max. 1080 dpi
 • Prędkość: max. 280 m²/h
 • Kolory: CMYK
 • Prąd: 230V, 50-60 Hz
 • Zabezpieczenie sieci: 40A
 • Środowisko pracy: temepratura 20-28 °C, wilogotność: 40-60%
 • Gwarancja: 12 miesięcy on-site

Kontakt

© 2011-2023 Artemis Printers. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Warszawa - Poznań - Gdańsk - Kraków - Opole | www.artemisprinters.eu